Sukcesy buskich zawodników podczas XXV Otwartego Pucharu Polski WUSHU KUNG-FU

4 grudnia 2021 w centrum sportowo-rekreacyjnym w dzielnicy Bielany przy ulicy Lindego w Warszawie odbył się XXV Otwarty Puchar Polski WUSHU KUNG-FU.

Zawody zgromadziły zawodników z 20 klubów ćwiczących w Polsce Chińskie Sztuki Walki- Kung-fu. W tym roku w zawodach uczestniczyły dwie bardzo mocne ekipy z zagranicy Niemiec i Litwy- w tym samym tegoroczne zawody miały charakter międzynarodowy.

Łącznie zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai wywalczyli 12 medali (3 złote, 3 srebrne, 6 brązowych).

Pierwsze miejsce w formach ręcznych północnych w konkurencji 12-14 lat wywalczył Marcin Juszczyk. W tej samej konkurencji 3 miejsce zdobył Wit Kłuskiewicz. Brązowy medal uzyskał także w formach z bronią krótką w swojej kategorii wiekowej, ponadto Marcin jak i Wit w konkurencji Duilian (Set Sparring)14-15 lat po bardzo emocjonującej rywalizacji  wywalczyli srebro.

Nasza najmłodsza zawodniczka startująca w tej rangi w zawodach  Amelia Marońska osiągnęła w konkurencji formy z kijem 9-11 lat drugie miejsce, zaś w konkurencji style północne zdobyła brąz, Amelia  musiała się niestety zadowolić brązowym medalem w konkurencji formy z szablą 9-11 lat.

W konkurencji formy ręczne północne 15-17lat i formy z szablą dwa trzecie miejsca wywalczyła Agata Godula,  w  duilian (Set Sparring) 14-15lat  Agata wraz z Antoniną Stefańską były bezkonkurencyjne.

Gratulujemy doskonałego startu zawodnikom oraz trenerowi!

źródło: Portal busko.com.pl, Fanpage Buski Klub Kung-Fu Yantai