I Turniej Par Męskich BOSiR Arena Cup

W sobotę, 29.08.2020, na terenie Skateparku w Busku-Zdroju w ramach I Turnieju Par Męskich w siatkówkę plażową BOSiR Arena Cup rywalizowało ze sobą 16 par panów z całego województwa świętokrzyskiego.
Turniej był częścią dwudniowego wydarzenia – Młodzieżowego Festiwalu Sportów Miejskich.

Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Lista 16 par szybko została zapełniona, a jeszcze kilka chętnych zespołów czekało na liście rezerwowych. Gościliśmy między innymi zespoły z Kielc, Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego i Nowej Słupi. Turniej został rozegrany na boiskach do siatkówki plażowej na terenie buskiego Skateparku. To właśnie tam od godziny 09:00 rozpoczęły się mecze pomiędzy parami, które były bardzo wyrównane.

Już I runda przyniosła nam pojedynki na miarę finału, a to był dopiero początek. Silne ataki, solidne bloki i momentami niewiarygodna gra w obronie sprawiały, że wymiany niekiedy trwały bardzo długo i cieszyły oko. W kilku meczach poziom był tak wyrównany, że dopiero tie-break był w stanie rozstrzygnąć, kto tego dnia będzie tym lepszym. II runda przyniosła nam pierwsze pary, które musiały pożegnać się z turniejem. W rozgrywkach pozostało 7 par z Buska z czego 2 dotarły do ćwierćfinałów Mecze w ćwierćfinale ułożyły się tak, że 2 pary z Buska: Michał Juszczak/Dawid Sztuki i Łukasz Kobierski/Grzegorz Mitka stanęli naprzeciw sobie. Pierwszy set padł łupem Łukasza i Grzegorza. Drugi niestety musiał zostać przerwany w połowie ze względu na kontuzję Michała. W taki sposób para Kobierski/Mitka zameldowali się w półfinale. Półfinały rządziły się swoimi prawami. Na przeciwko siatkarzy z Buska stanęli siatkarze z Ostrowca. Mimo podjętej walki, Maciek Kosowski i Arek Siwiec w dwóch setach pokonali parę Kobierski/Mitka i to oni dostali się do wielkiego finału. Nasi siatkarze musieli przygotować się na zmagania o 3 miejsce. Drugi półfinał rozegrał się między parami przyjezdnymi: Hubert Szcześniak/Norbert Sochacz i Bartłomiej Grabowski/Wojciech Wojtachnio na korzyść tej drugiej. Pozostały tylko mały i wielki finał. W meczu o 3 miejsce Łukasz z Grzegorzem wykrzesali z siebie wszystkie siły jakie im jeszcze pozostały i po naprawdę ładnej i skutecznej grze mogli cieszyć się z brązowych medali. Wielki finał z kolei był trudną przeprawą dla pary Kosowski/Siwiec reprezentujących Ostrowiec. Mimo zawziętej walki nie mogli oni znaleźć sposobu na parę Grabowski/Wojtachnio, którzy co chwila gromili ich potężnymi atakami i skuteczną zagrywką. Po dwóch setach to para z Kielc celebrowała zwycięstwo, a para z Ostrowca, bez żalu, sięgnęła po srebro.

Głównymi organizatorami turnieju był Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji z p.o. Dyrektora Robertem Dąbalem na czele oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Organizatorzy zadbali o nagrody w postaci piłek, pucharów, medali, a także przygotowanie całej infrastruktury. Nie zapomniano także o najmłodszych, na których czekały atrakcje przygotowane w ramach Młodzieżowego Festiwalu Sportów Miejskich, takie jak warsztaty na Skateparku czy dmuchany zamek ze zjeżdżalnią oraz placem zabaw. Dla starszych uczestników były przygotowane zajęcia ruchowe. Głodni i spragnieni zawodnicy, uczestnicy i obserwatorzy mogli skorzystać z punktu gastronomicznego również znajdującego się na terenie Skateparku. Za system rozgrywek i sprawny przebieg całych zawodów odpowiedzialny był Radosław Sędzielewski, nauczyciel w-fu i trener kobiecej drużyny siatkarskiej EkoEnergia Polska KS Arena Busko.Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do zorganizowania „I Turnieju Par Męskich BOSiR Arena Cup”.