Buski Półmaraton przechodzi do historii

Buski Półmaraton przechodzi do historii

Dzień 28 sierpnia był bardzo ważnym dniem dla Buska-Zdroju i Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju


Po raz pierwszy w historii w naszym regionie organizowany był Półmaraton, tj. bieg na dystansie 21km. Wydarzenie to było dużym wyzwaniem organizacyjnym zarówno dla pracowników BOSIR jak i dla służb mundurowych zabezpieczających ten sportowy event.


Wydarzenie było dużym wyzwaniem organizacyjnym dla Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ze względu na logistykę i obsługę trasy Półmaratonu, obsługę techniczną startu i mety biegu oraz zabezpieczenie medyczne i aprowizację uczestników Półmaratonu. Obsługą imprezy zajmowało się ponad 130 osób w tym pracownicy BOSiR, Policjanci KPP, Strażacy OSP, ratownicy medyczni, harcerze Hufca Busko-Zdrój, zawodnicy i sympatycy KS „Słoneczko” Busko-Zdrój, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta oraz wolontariusze. Staraliśmy się aby wydarzenie to było jak najlepszą wizytówką naszego pięknego słonecznego miasta Buska-Zdroju.


Promocja kulturalno-sportowa miasta była naszym głównym założeniem i celem, który wytrwale realizowaliśmy.
Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników biegu, którzy pomimo panującego tego dnia upału nie poddawali się i z determinacją dążyli do mety aby uzyskać jak najlepszy czas.

Gratulacje dla zwycięzcy biegu Michała Bąka z klubu Czarnecki Run Team oraz jego klubowej koleżanki Lidii Czarneckiej, którzy wygrali kategorię OPEN uzyskując tym samym najlepsze czasy wśród panów i wśród pań. Jednocześnie dziękujemy Michałowi za bardzo pozytywną ocenę wysiłku organizatorów włożonego w stworzenie i zabezpieczenie trasy Półmaratonu.

Wyniki ogólne oraz wyniki poszczególnych kategorii wiekowych znajdują się w poniższym linku.


Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pana Waldemara Sikory i dla Starosty Buskiego Pana Jerzego Kolarza.
Składamy WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla służb mundurowych, które pomogły nam w zabezpieczeniu imprezy sportowej o ogólnopolskim zasięgu a w szczególności dla: Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, jednostek: OSP Zbludowice za opiekę medyczną oraz OSP Widuchowa, OSP Busko-Zdrój, OSP Galów, OSP Mikułowice, OSP Słabkowice za zabezpieczanie trasy ludźmi i sprzętemDziękujemy prowadzącemu Panu Zdzisławowi Perepiczce za sprawne poprowadzenie „spikerki” podczas Półmaratonu.

Podziękowania dla współorganizatorów:
Buskie Samorzadowe Centrum Kultury, Busko- Zdroj
Klub Sportowy „Słoneczko” Busko-Zdrój – Lekkoatletyka
Podziękowania dla partnerów oraz osób wspierających:
Sanatorium Zbyszko
TERMA Słowacki Resort Medical Spa
Bristol ART & Medical SPA
Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness
Hotel Gromada Busko-Zdrój
Lawendowy Zdrój
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
Pałac w Konarach
Rezydencja Elżbiecin
SFD Busko-Zdrój
Xtreme Fitness Busko-Zdrój
Hufiec ZHP Busko-Zdrój
Busko-Zdrój Gmina Uzdrowiskowa
HPM Szafraniec
Zakład Remontowo Budowlany Musiał
Hurtownia Sawa Busko-Zdrój
Cukiernia Banatkiewicz
oraz dla Pani Sołtys Zbludowic oraz Pani Sołtys Siesławic.

Partnerzy medialni:
Busko.pl
TVP3 Kielce
Echo Dnia Busko-Zdrój
Regionalny Portal busko.com.pl
Telewizja Ponidzie.TV


Obszerna fotorelacja z wydarzenia wkrótce B.art – fotografia